Локомотив Варна

Xандбален клуб Локомотив Варна

Добруджа победи Шумен за Купа България

Шумен - Добруджа - 29-34(14-16)

В отложена среща от Купа България отборите на Добруджа и Шумен излизаха в спор за последното място даващо право участие на 1/4 финал.Срещаха се два колоса,които в даден период доминираха в мъжкия хандбал в България.Шуменци получиха правото да бъдат домакини в срещата и желаеха да се възползват максимално от тази възможност.В началните минути домакините успяха да дръпнат с 1-2 гола преднина.Най-голямо впечатление от шуменци направи Николай Начев,който доказа ,че формата е временна , но класата е вечна.Въпреки седемте попадения на няколко кратният шампион на България отборът му не успя да направи нещо повече,но показа силен характер и малко не достигна до това да отстранят Добруджа.В заключителните минути  на първата част някои от ключовите играчи на шуменци в защита не успяха да издържат на темпото и логично се смениха.Момчетата на Георги Андреев многократно тормозеше защитата с бързи контри-атаки и това доведе до пълен обрат на резултата още до почивката.В крайна сметка двата отбора се отеглиха при резултат 14-16 в полза на гостите.

Втората част домакините играха прибързано и искаха да наваксат бързо изоставането си,но това им изигра лоша шега и добруджанци с премерени действия както в атака, така и в защита успяха да направят добър аванс от 4-5 попадение и да успокоят темпото на играта.Четвърт час преди краят на срещата Шумен имаха уникалният шанс да стопят и може би да обърнат мача след като няколко атаки подред добричлии не успяваха да завършат успешно.Мал шанс и концентрация при завършващата фаза както и няколко леко допуснати гола сломи съпротивата на домакините в заключителните минути на срещата и те така и не успяха да намерят своя ритъм след като Добруджа отново поведе с добър аванс.След последният съдийски сигнал таблото в препълнената зала в Шумен светеше 29-34.Домакините получават само адмирации за играта си,а Добруджа ще продължи на 1/4 финалите,където ще се борят с НСА за място във финалната четворка.Топ реализатор за Шумен стана Николай Начев със 7 попадения,пет добави Карастоянов, а с по четири се отчетоха Стефанов,Венков и Светлозар Начев.За Добруджа Светослав Недев порази 8 пъти вратата на домакините,пет добави Джошкун Якубов и с четири се отчете Георги Михайлов.