Локомотив Варна

Xандбален клуб Локомотив Варна

Локо стъпа накриво у дома

Локомотив(Варна) - Осъм(Ловеч) - 29-29 (19-11)

Възпитаниците на Никола Карастоянов и Йордан Джипов не успяха да вземат пълен актив от точки при домакинството си на Осъм.Играчите на Локомотив започнаха ударно срещата и бързо успяха да натрупат преднина.През цялата първа част железничари водеха и в края на първата част успяха да натрупат аванс от осем гола.С добри изяви се отчете Йордан Попов,който беше най-деен от състава на варненци.

Втората част локомотивци увеличаха аванса си при 22-12 и всички никой не очакваше нищо различно от победа за домакините.В крайна сметка след спад в концентрацията и слаба игра в защита железничари допуснаха Осъм да се доближи на четири гола.Бързият стопен аванс повлия на психиката на играчите на Локомотив и те така и не съумяха да се организират добре както в атака,така и в защита.Ловчанлии се възползваха максимално от ситуацията и минута преди края стопиха само до един гол разлика.В заключителните минутти Юлиян Симеонов направи решителни спасявания и остави своя отборв в срещата.В оставащите няколко секунди след набиране Атанас Керезов успя да изпроси седем метрово хвърляне за своя отбор.При спряно време и резултат 29-28 за локомотивци Виктор Симеонов се изправи срещу Иван Иванов и успя да преодолее опитния вратар ,за да донесе точката за своя отбор.С добра игра за ловчанлии се отчете и Александър Бояджиев , който успя да реализира важни попадения и да спечели няколко седем-метрови хвърляния за своя отбор.От страна на домакините Йордан Попов изигра добър мач,докато неговите съотборници не бяха достатъчно концентрирани и не успяха да се вземат в ръце до края на срещата.Големите отсъстващи за Локомовив(Варна) бяха Бранимир Балчев, Теодор Добрев,Николай Николов и Веселин Китанчев.Въпреки това домакините разполагат с огромен брой равностойни състезатели,но вчерашната среща трябва да бъде бързо забравена,защото железничари ги очаква тежък мач идната седмици срещу Спартак(Варна).

Спартак(Варна) - Фрегата(Бургас) - 23-19 (11-12)

В супер дербито от този кръг шампионите на България и носителите на Купа България Фрегата(Бургас) имаха нужда от задължителна победа , за да могат да се доберат до лидерската позиция в първенството.С новото попълнение Йордан Михайлов,идващ именно от Спартак, гостите изглеждаха доста добре балансиран отбор.От своя страна спартаклии разполагаха с Веселин Чакмаков и Мирослав Владков,които бяха основната заплаха от страна на варненци.Срещата започна добре за момчетата на Пенко Златев и те успяха да натрупат един-два гола аванс.С добра игра се отчете стражът домакините Ивайлов Костов.Новото попълнение Веселин Чакмаков успя да реализира първите пет попадения за своя отбор и направи заявка ,че ще бъде най-голямата опасност до края на срещата.Лек спад в играта на спартаклии даде шанс на бургазлии да се върнат в мача и след няколко добри комбинации в края на първата част шампионите водеха минимално само с един гол - 11-12.

Втората част Фрегата(Бургас) успя бързо да натрупа четири гола аванс при 16-12 и с опита,който разполагаше в състава си трябваше да задържи резултата до края в своя полза.На различно мнение бе стражът на варненци Ариф Арифов,който с феноменални спасявания обърна срещата и даде допълнителна мотивация на своите съотборници.Най-запомнящ ще остане момента ,когато Арифов успя да отрази два удара един след друг.Спартаклии си повярваха и обърнаха напълно развоя на срещата и при оставащи минута и половина водеха убедително с четири гола преднина при тим-тайм аут за отбора на Фрегата(Бургас).След изтичането обаче на едноминутното прекъсване играчите бургаския тим не пожелаха да доизиграят срещата след наставления от техния треньор.В крайна сметка срещата така и не се изигра до края след отказа на треньор номер едно за 2014 Никола Добрев.Най-добър от всички на терена беше Веселин Чакмаков,който игра перфектно в защита,а в атака беше безкомпромисен.С добра игра се отчетоха и Мирослав Владков и Веселин Георгиев.От отбора на Фрегата(Бургас) никой не бе на нужното ниво,а най-слабия си мач направи вратар номер 1 за 2014 Пламен Иванов.Така Спартак(Варна) запазва първата си позиция и най-вероятно ще успее да я запази до края на първенството и ще има предимство в плейофите на турнира.