Локомотив Варна

Xандбален клуб Локомотив Варна

Локо загуби в градското дерби

Локомотив(Варна) - Спартак(Варна) - 26-29(11-19)

В най-интересният мач от кръга излизаха един срещу друг варненските Локомотив и Спартак.Соколите са лидери във временното класиране и се нуждаеха от задължителна победа , за да запазят позицията си.От друга страна локомотивци имаха илюзорни шансове за втората позиция.

Мачът започна в добро темпо,равностойно.Няколко грешки в атака за Локомотив позволи на съперника да организира добри атаки и да отбележи някои лесни голове.Отново действащо лице за Спартак бе Веселин Чакмаков,който беше основният стълб и най-голямата заплаха за противниковата врата.Момчетата на Никола Карастоянов и Йордан Джипов не успяха да влязат добре в мача и това им повлия значително като допуснаха спартаклии да имат добър аванс преди почивката.На полувремето таблото показваше пет гола преднина за Спартак - 12-17.Многото пропуски в атака от страна на Локомотив и няколко добри изяви на Ивайло Костов сякаш сломи духа на домакините.

Втората част Локомотив увеличиха още повече темпото,но това не им помогна и след няколко прибързани грешни решения Спартак се възползваха максимално и успяха да дръпнат с осем гола разлика.Десет минути преди края спартаклии уверено владееха срещата и не допускаха разликата да се стопи.Въпреки че създаваха добри положения железничари така и не намираха мрежата на вратата пазена от Ивайло Костов и не успяваха да реазлизират така важните попадения.След няколко ротации в редиците на гостите Локомотив(Варна) успя да намали пасива до пет гола и лека-полека навлизаше в ритъм.За съжаление при оставащи няколко минути , въпреки че успяха да стопят до три гола разлика и изпуснаха няколко контра-атаки в заключителните минути, символичните домакини от Локомотив не успяха да направят нещо повече и логично загубиха срещата - 26-29.

Така Спартак(Варна) запазва първата си позиция и има вече 22 точки в своя актив.На втора позиция остава Фрегата(Бургас),който днес победи Добруджа(Добрич) с 38-22 и събира актив от 20 точки.На трета позиция е Локомотив(Варна) с 15 точки,а четвъртия Добруджа(Добрич) има 14 точки,но и мач по-малко.

В другите срещи Осъм победи лесно Интер-Академик(Благоевград) 40-21,докато Левски(Българене) хвърли бомбата на кръга като успя да победи НСА(София) с 40-34(25-16).