Локомотив Варна

Xандбален клуб Локомотив Варна

Локомотив загуби първата среща в сериите

Спартак(Варна) - Локомотив(Варна) - 27-23 (12-9)

Носителят на Купа България отборът на Локомотив(Варна) започна със загуба в полуфиналните плейофи в мач игран в Камчия.Железничари не започнаха концентрирано срещата и дадоха инициативата на спартаклии,които успяха да вкарат своите положения и да бъдат водачи в резултата през цялата първа част.Повечето от головете на Спартак(Варна) дойдоха от 7-метрови хвърляния като през първата част те бяха пет на брой.С оглед на слабата игра в атака съвсем логично на почивката локомотивци губеха с 12-9.С добра игра в защита се отчете Йордан Попов,а в атака Бранимир Балчев матира на няколко пъти противниковия страж.

Втората  част Локомотив(Варна) се съвзе и успя да намали разликата като 15 минути преди края на срещата при резултат 20-19 спорно 7-метрово хрърляне и две минутно наказание на Бранимир Балчев повлия много на играчите на Никола Карастоянов.Неразчетени действия в атака и лоши изяви в защита позволиха на Спартак(Варна) да дръпнат  с 23-19 десетина минути преди края на срещата.Въпреки финалният натиск железничари не успяха да сътворят чудо и загубиха с 27-23.С най-много попадения се отчете Бранимир Балчев - 9.По три добавиха Чавдар Чернев и Йордан Попов.За Спартак(Варна) за пореден път най-много реализира Веселин Чакмаков - 11.

Следващата среща е на 18 април в зала Владислав във Варна.

В другата полуфинална среща Фрегата(Бургас) нямаха никакви проблеми с отбора на Добруджа(Добрич) и съвсем заслужено спечелиха с убедителна разлика 34-23.

Реваншът също е след две седмици в Добрич.