Локомотив Варна

Xандбален клуб Локомотив Варна

Инфарктна победа за Локо - трета среща ще определи финалиста

Локомотив(Варна) - Спартак(Варна) - 33-32 (16-12)

Пред пълни трибуни в зала Владислав във Варна двата варненски колоса се изправяха в битка за място на финала.Локомотив(Варна) загуби първата среща от сериите и този двубой беше от изключителна важност за тях.При евентуална загуба възпитаниците на Йордан Джипов и Никола Карастоянов щяха да се борят за бронза.

От друга страна Пенко Златев можеше да разчита на всички свои състезатели като основно най-голям фактор се оказа завръщането на Мирослав Владков,който се контузи по време на Купа България.

Предната среща спартаклии победиха с 27-23 без трима от основните си играчи и сега се надяваха да затвърдят мястото си на финала.

Срещата започна гол за гол като с добри изяви на вратата се отличиха и двамата вратари - Иван Иванов на няколко пъти успя да парира противниковите удари,докато колегата му от другата страна на игрището Ивайло Костов затвърждаваше добрата форма в която се намира и беше един от играчите ,който задържаше отбора си в мача.Въпреки равностойното начало локомотивци все пак успяха да дръпнат в резултата и почивката дойде при лек аванс в тяхна полза 16-12.

Втората част Спартак(Варна) успя да стопи разликата и държеше разликата да не става повече от един или два гола.Петнайсет минути преди края на срещата момчетата на Пенко Златев успяха да обърнат резултата и това допълнително им донесе нужната концентрация до края на срещата.След като Веселин Чакмаков си изкара два пъти по две минути треньоркият щаб на Спартак реши да не го рискува в защита и това може би помогна на локомотивци след като един от стълбовете в защитата на спартаклии липсваше и играеше само в атака.Пазен лично почти през целият мач основната заплаха на Спартак идваше и от Йордан Димитров,който в крайна сметка завърши със седем попадения.Ключов момент настъпи при два гола аванс за Спартак и две минути до края когато сякаш всичко беше решено.От състава на Локомотив Йордан Попов получи червен картон заради три пъти наказание от по две минути и остави тима си с човек по-малко до края на срещата.В последвалата атака за Локомотив(Варна) играч от Спартак също получи наказание от по две минути.Един гол и една минута до края когато момчетата на Пенко Златев имаха възможността да затворят мача се случи нещо неприятно след като Мирослав Владков преди да получи пас се контузи със съмнения за скъсан ахилес.Бърз гол за Локомотив(Варна) и в оставащите 30 секунди Спартак имаха втори шанс да затворят мача.Перфектна игра в защита на Теодор Добрев,който съумя да открадне топката от противника и след леко колебание реши да заложи на себе си и от собственото си поле несломим той пробяга почти целият терен за вкара победният гол за своя тим 8 секунди преди края на срещата и така да хвърли в екстаз зрителите по трибуните.Спартак(Варна) нямаха време за нещо повече и така срещата завърши с победа за момчетата на Йордан Джипов и Никола Карастоянов.С голям принос за победата имаше и безпогрешният от 7-метровите хвърляния Чавдар Чернев.

Следващата среща ще е най-вероятно на 2 май и по всяка вероятност ще се проведе в с.к. Камчия.

В другият полуфинал Фрегата(Бургас) се класира без проблеми на финал като острани с Добруджа с победа в сериите с 2-0.

Така миналогодишният шампион ще има възможността да защити поне титлата си,след като месец по-рано не успя да защити Купата на България , която беше спечелена от Локомотив(Варна).