Локомотив Варна

Xандбален клуб Локомотив Варна

В зрелищен мач Спартак победи Локомотив

Спартак(Варна) - Локомотив(Варна) - 22-20 (15-11)

След като Фрегата(Бургас) си осигури място на финала след 2-0 в сериите срещу Добруджа, двата варненски гранда трябваше да определят кой ще се изправи срещу миналогодишният шампион.

В първата среща Спартак(Варна) победи с 27-23 и дръпна с 1-0 в сериите.Във вторият двубой Локомотив драматично успя да измъкне победата с 33-32 и да докара нещата до трета среща.

Момчетата на Никола Карастоянов и Йордан Джипов започнаха ударно мача след като успяха набързо да дръпнат с 4-1 в резултата.Леко стъписани спартаклии успяха да навлязат в срещата и изравниха играта.С два пъти по две минути в рамките на 15 минути беше санкциониран Бранимир Балчев , което ознчаваше ,че при още едно наказание ще трябва да напусне двубоя.Един от основните играчи на Спартак(Варна) Веселин Чакмаков беше пазен на лична защита и не успяваше да помогне на своите в атака.След няколко лоши отигравания концентрацията на железничари падна и играта им в нападение не се получаваше.Спартак(Варна) използва максимално създалата се ситуация и успя да реализира своите положения.Феноменален мач направи Иван Иванов - Змея ,който на няколко пъти спаси инфарктно и даваше допълнителна мотивация на своя тим.

Полувремето дойде при резултат 15-11 в полза на соколите и двата тима се отеглиха за кратка почивка.

Втората част Локомотив(Варна) започна по-концентрирано и след няколко добри контри и отлична игра в защита железничари стопиха разликата до един гол за 16-15.С напредването на времето и напрежението се увеличаваше.Момчетата на Никола Карастоянов и Йордан Джипов успяха да изравнят резултата след за 17-17 като спартаклии пропуснаха да вкарат след изпълнение на 7-метрово хвърляне.Двубоят се движеше гол за гол,но повратен момент се оказа дузпата на Локомотив(Варна) при 20-19 за Спартак.Машанс и греда не позволи на Константин Георгиев да изравни резултата и в оставащите девет минути напрежението беше твърде голямо.Спартак(Варна) успя да реализира две безответни попадения след като локомотивци направиха нелепи пропуски от шестия метър и на няколко пъти загубиха детински притежанието на топката.Явно и двата отбора нямат изявен изпълнител на дузпи след като Спартак(Варна) направиха три пропуска от пет възможности,а Локомотив(Варна) вкара само две от шест.Двата отбора могат да се похвалят със здравата игра в защита и интензивната и креативна игра.Най-резултатен за Локомотив(Варна) стана Бранимир Балчев със седем попадения, а за соколите Веселин Чакмаков реализира девет.Спартак най-накрая счупи каръка след като пет години подред не успяваше да се класира за финал и в петте си години спечели пет поредни бронзови отличия.

"Получиха се оспорвани плейофни срещи за съжаление не продължихме. Малшанс и опит не ни достигнаха , за да играем финал. Показваме израстване , но има много неща върху ,които трябва да поработим.Трябва възможно най-бързо да забравим за загубата и  да се концентрираме върху следващите двубои" - заяви старши-треньорът на Локомотив(Варна) Никола Карастоянов.

Както е известно Локомотив(Варна) се доказва като един от най-постоянните тимове в А група след като тима се представя изключително добре откакто начело на тима  застана Никола Карастоянов.Младият треньор изведе две години подред до финал своя тим , а през тази година вдигна и Купата на България.

"Лично искам да поздравя отборът на Локомотив,който беше най-достойният съперник.Ние сме единствените два тима,които се опитваме да играем правилен хандбал в България.Очаквахме огромната съпротива на съперника.Знаем ,че са много добре подготвен отбор и затова се получиха много добри мачове.Няма да подценим Фрегата на финала , въпреки че нямаме загуба от тях този сезон.Започваме подготовка за последните мачове  и излизаме за победа.Нека по-добрият победи." - така коментира един  от главните виновници за класирането на Спартак(Варна) на финал Веселин Чакмаков

С тази победа Спартак(Варна) ще спори с Фрегата(Бургас) за златните медали като варненци имат и повече домакинства при евентуална трета среща.Мачът най-ветоятно ще се проведе неделя в курорта Камчия.

Локомотив(Варна) ще трябва да се задоволи с битката за бронза ,където ще срещнат отборът на Добруджа(Добрич) воден от Георги Андреев.Добруджа ще е домакин в първата среща ,която по всяка вероятност ще е в събота в зала Русалка в гр.Добрич.