20 24 04.12.2016
Локомотив Варна

Xандбален клуб Локомотив Варна

Първа победа за Локо през новата година

Локомотив продължава напред за Купата на България след като се наложи със 29-14 (12-5) срещу Пирин (Гоце Делчев).Възпитаниците на Никола Карастоянов надиграха тотално домакина в срещата.Без никакви проблеми железничари дръпнаха с 10-3 десет минути преди края на първата част и донякъде обезвериха отбора на Пирин.В крайна сметка първото полувреме приключи при резултат 12-5 за гостите от Варна.Втората част локомотивци запазиха своята концентрация и не позволиха на домакините да се върнат в мача.Най-резултатен за варненци стана Бранимир Балчев със девет отбелязани гола.Шест гола добави и Констанстин Георгиев.Със 100% успеваемост се разписа най-младият в състава на железничари.Георги Атанасов заби две попадения от 7-метровата линия и даде заявка за бъдещ топ изпълнител на Локомотив(Варна).В 1/4 финалите Носителят на Купата на България очаква победителя от двойката Спартак (Варна) и Академик-ТУ (Пловдив)